Představujeme unikátní, plně certifikovaný český produkt.

Ústenka NTF s filtrem

Certifikováno jako respirátor a zdravotnická chirurgická maska pro opakované použití:
Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL): notifikováno v Registru zdravotnických prostředků (RZPRO) pod číslem 00926153
DEKRA Testing and Certification GmbH – Essen, Německo  Prüfbericht Nr.3420005.10/20 PSA
Asociación de Investigación de la Industria Textil – Alicante, Španělsko C.I.F.: G03182870 – TEST REPORT : 2020TM2799
 
 

 

Práce na doma i pro firmy – šití respiračních roušek 

V době největší koronavirové krize (březen 2020) si Ministerstvo zdravotnictví objednalo u Odbytového družstva eBIOneta 1 milión respiračních roušek NTF. Podařilo se rychle vyvinout a nabídnout velmi zajímavý výrobek, který spojuje vlastnosti ochranné chirurgické zdravotnické masky a respirátoru třídy FFP3. Použitý filtr ze speciálních nanovláken má lepší užitné vlastnosti, než většina nanoroušek. Použité materiály umožňují opakovanou sterilizaci vyvářkou či praním.

V té době nikdo nevěděl, jestli se nákaza koronavirem rozšíří a firmy budou muset jít do domácí karantény. Respirační rouška je navržena tak, aby bylo možné ji ušít na obyčejném šicím stroji, i v domácím prostředí. Polotovary k šití se však připravují na nejmodernějších linkách v CNC řezacím centru Pronelatexu. Zde se také provádí sterilizace, balení a kontrola dle standardů ISO 9001:2015.

Hned v březnu 2020 se podařilo zajistit potřebný materiál a v rámci družstva jsme aktivovali kooperace na šití. Šilo se doma, ale i ve velkých firmách, kterým zkolabovala vlastní výroba, většinou z oboru automotive. Každý se snažil, aby se do nemocnic dostalo co nejrychleji, co nejvíce všudepotřebných roušek. Velice rychle jsme si vybudovali kapacitu až na 100 tisíc roušek týdně. Pro většinu kooperací jsme byli jediným zdrojem příjmu. Všichni ostatní posílali své zaměstnance domů a žádali o různé podpory. Zásobovali jsme rouškami okolní firmy, lázně, LDN, ale i starosty okolních obcí, kteří zajistili, že každý občan obdržel zdarma jednu univerzální pratelnou roušku.

Co udělalo MZ? V době krize jsme mu byli dobří. V momentě, když dorazilo dostatečné množství roušek z Číny, tak MZ úplně a bez varování zastavilo odběry. To vše kvůli čínskému braku pochybné kvality za několik miliard, „odkloněných“ ze státního rozpočtu. Než jsme zabrzdili kooperace, našilo se spousta roušek, na které najednou nebyl odbyt. Muselo se zastavit proplácení kooperacím do té doby, než se zobchodují skladové zásoby.

Současné kooperace se potácejí na pokraji krachu. Politici i státní úředníci nás hodili přes palubu. Dělají pokrytecky mrtvé brouky, aby se náhodou nepřišlo na to, že s našimi rouškami jen kšeftovali za státní peníze, a do nemocnic se nedostala ani jedna. Všechny, co jsme oslovili, aby nám pomohli, na nás jenom koukali z volebních bilbordů, My moc dobře víme, jak pracovali v krizových štábech …….   jeden Koudelka vedle druhýho,,,,,

 

 

 

Dokumenty

Smluvní podmínky