EV BOX eBIOneta

 

 

Sdílený chytrý výdejní eBOX, chráněný užitným vzorem PUV 22755 je vybaven technologií Z-Wave. Pomocí řídícího systému pro chytré domácnosti FIBARO, lze provádět dálkovou správu, včetně měření spotřebované energie.

Nabíjecí místo bude napojeno na přívod 400V 3x40A, aby bylo možné nabíjet elektromobil, který má až 3 palubní nabíječky do 7 kW na jednotlivé fázi. Předpokládá se, že instalace boxu může být i u rodinných domků s jističi 25A. V tom případě se bude muset omezit maximální proud na jednotlivých fázích tak, aby nedošlo při nabíjení k přetížení.

Úměrně tomu se bude prodlužovat doba nabíjení, ale s tím se počítá. Taková místa s omezeným maximálním příkonem a delší dobou nabíjení budou sloužit v případě nouze a nebo např. jako služba pro přilákání zákazníků k prodejně, kdy v době nabíjení jim budou nabízeny další služby.

Nabíjecí místo bude mít k dispozici měřené a dálkově ovládané 3 typy zásuvek:
240V SCHUKO pro nabíjení pomocí přenosných nabíječek, CEE 400V/3x32A pro univerzální chytré nabíjecí kabely s programovatelným omezením odběrného proudu a Mennekes TYP2. Tato koncepce si neklade za cíl nahradit DC rychlonabíječky, nicméně má kapacitu 20kW, která umí doplnit až 150km dojezdu za hodinu. Předpokládá se, že rodinné domy s elektromobily budou mít tendenci přejít na „ostrovní“ způsob hospodaření s energiemi.

Vznikl tak kombinovaný eBOX, který spravuje konkrétní družstevník, v rámci jím spravovaného Odbytového střediska. eBOX funguje jako jeho sdílený spotřebič napojený na jeho energetickou soustavu. Zájemce o nabíjení, v případě potřeby kontaktuje přes portál eBIOnety příslušného správce – družstevníka, ten mu dálkově umožní nabíjení. Odměna v ceně odebrané energie je účtována v rámci družstva, jako další služba.

A co ta lednice?
Z povahy sdíleného nabíjecího místa je eBOX perfektně logisticky dostupný. Dovedu si ho představit na parkovištích pro hotelové hosty, veřejných parkovištích, všude tam, kam mohu volně zajet elektromobilem. U rodinného domu však bude sloužit k uchování potravin, než se vrátím z práce. Pojede-li dodavatel z větší dálky, bude si moci dobít a pokračovat dál. eBOX slouží jako výdejní schránka na produkty, které si lidé postupně budou moci objednávat na portále Odbytového družstva eBIOneta.

Čí produkty? Z většiny to budou produkty firem patřících družstevníkům, kteří spravují svá Odbytová střediska, tvořící vzájemně propojenou odbytovou síť.

Co za to? Nákup přes Odbytové středisko je odměněn slevovým kreditem, který si může družstevník a správce Odbytového střediska uplatnit při dalším nákupu, případně si kredity vyberete v hotovosti.

POZNÁMKA:
Zřízení veřejné rychlonabíjecí stanice pro elektromobily představuje statisícové náklady. Je evidentní, že prodejem pouze elektřiny je návratnost takové investice v nedohlednu. Naše družstevní řešení umožní výrazně snížit náklady na logistiku rozvážky postavené na elektromobilitě. Máme specifické řešení pro takzvanou “poslední míli”. Náš zákazník je lépe dostupný a můžeme mu dopravit produkty choulostivé na teplotu i v jeho nepřítomnosti. Odbytové středisko přinese aktivnímu členovi družstva nové odbytiště jeho produktů a rychlou návratnost vložených investic.

 

Dokumenty

Smluvní podmínky